Jak w praktyce wygląda dofinansowanie pracowników zagwarantowane tarczą antykryzysową?

Jak w praktyce wygląda dofinansowanie pracowników zagwarantowane tarczą antykryzysową?

Tarcza antykryzysowa została stworzona by pomóc przetrwać przedsiębiorcom i pracownikom trudny czas epidemii. Rząd w ustawie tej przygotował pakiet różnych form wsparcia dla przedsiębiorców. Mają one na celu utrzymanie istniejących stanowisk pracy. Formy wsparcia objęte ta ustawą uzależnione są od wielkości przedsiębiorstwa.

Przygotowana przez rząd tarcza antykryzysowa wyszczególnia: przedsiębiorców jednoosobowych, mikrofirmy zatrudniające do 9 pracowników, małe firmy zatrudniające do 50 pracowników, średnie firmy zatrudniające do 250 pracowników oraz duże przedsiębiorstwa. Formy wsparcia są uzależnione od wielkości przedsiębiorstwa.

Wsparcie, w zależności od grupy, do której kwalifikuje się przedsiębiorstwo, przyjmuje formy:

• Zwolnienia ze składek ZUS na 3 miesiące;
• Świadczenia postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą;
• Dofinansowanie do części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej;
• Dofinansowanie do części kosztów wynagrodzeń dla pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenie społeczne;
• Dofinansowanie do pensji pracowników (w przypadku przestoju ekonomicznego i  obniżonego wymiaru czasu pracy oraz opłaty składek na ubezpieczenie społeczne);
• Pożyczka obrotowa finansująca wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP;

Oczywiście warto sprawdzić i wykorzystać możliwości oferowane w ramach powyższych pakietów. Trudne sytuacje nie ominą wielu przedsiębiorców i ich pracowników, ważne jest jednak, aby pamiętać, że zwykłe zwolnienie pracownika jest w perspektywie czasu dużo kosztowniejsze dla przedsiębiorstwa i należy je traktować jako ostateczność.

Pracownicy to kapitał, a w trudnych chwilach każda firma potrzebuje kapitału! Ze  sprawdzonymi pracownikami firma będzie mogła odbudować swoją pozycję po kryzysie. Dodatkową pomocą będzie zewnętrzne wsparcie w rozmowach i negocjacjach z bankami i innymi dostawcami kapitału obrotowego. Zapraszamy!

Twoja Firma potrzebuje pomocy ?

Skontaktuj się z nami a dobierzemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.